Święto chleba 17.10.2024

Święto Chleba w Grupie „Misie”

W grupie 5-letnich dzieci „Misie” zorganizowaliśmy niezwykłe Święto Chleba, które dostarczyło naszym przedszkolakom wielu radości i nowych informacji. W trakcie tego wyjątkowego dnia dzieci miały okazję zgłębić tajniki produkcji chleba oraz dowiedzieć się, jak ważną rolę odgrywają rolnicy i piekarze w naszym codziennym życiu.

Zajęcia rozpoczęliśmy od omówienia, jak powstaje chleb. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o pracy na polu, zbiorach zbóż i procesie mielenia, a następnie przeprowadziły samodzielnie jedną z najważniejszych czynności – przygotowanie ciasta na chleb. Wspólne wyrabianie ciasta przyniosło wszystkim mnóstwo radości i śmiechu.

Po przygotowaniach nadszedł czas na obserwację rosnącego ciasta. Dzieci z niecierpliwością czekały, aż ich wyroby wyrosną. Gdy chleb był już upieczony, nadszedł moment na degustację! Radość na twarzach dzieci była bezcenna, gdy mogły skosztować świeżego, pachnącego chleba.

Na zakończenie dnia mali artyści wykonali prace plastyczne związane z tematyką chleba.

• DSCF6227
  • DSCF6230