Więcej o: Rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu „Instrument Muzyczny z Materiałów Domowych” 18.10.2024

Rodzinny Konkursu „Instrument Muzyczny z Materiałów Domowych”

1 października 2023 roku odbyły się emocjonujące obrady jury, aby wyłonić laureatów  konkursu rodzinnego „Instrument Muzyczny z Materiałów Domowych”, zorganizowanego przez nasze przedszkole. Jury w składzie: Barbara Pińczyńska – plastyczka (przewodnicząca), Anna Paterek – instruktorka do spraw plastycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju oraz Błażej Wojtyla – muzyk, miało trudne zadanie, aby wyłonić laureatów w trzech kategoriach:

Kategoria: Najbardziej kreatywny instrument
I miejsce: Zuzanna Jaworek za „Jesienną Gitarę”

II miejsce ex-equo: Aleksander Flaszka za „Grzechotkowy Bębenek” i Julia Myga za „Ukulele Piesek”

III miejsce ex-equo: Kaja Siwek za „Tamburyn Kwiatuszek” oraz Aleksander Bogacki za „Tamburyn Kapsolo”

Kategoria: Najlepiej wykonany instrument
I miejsce: Laura Kret za „Najeżoną Gitarę”

II miejsce ex-equo: Milena i Miłosz Chwist za „Brokatową nutkę” oraz Marcelina Morawska za „Sznurtarę”

III miejsce: Polina Travytska za „Pomponowe marakasy”

Kategoria: Najbardziej muzyczny instrument
I miejsce: Maja Kuta za „Deszczownicę”

II miejsce ex-equo:Maksymilian Hoffman za „Grające cepeliki” oraz Hanna Nowakowska za „Bębenek i hałasującą puszkę”

III miejsce: Kacper Leszczyński za „Wesołą Gitarę”

Dodatkowo, przyznano nagrodę GRAND PRIX, która łączyła wymagania w trzech kategoriach. Otrzymała ją Zuzanna Oleksiak za „Oleksiak Team Perkusja”.

Pozostałe prace konkursowe otrzymały wyróżnienia za pomysłowość i zaangażowanie.

Niestety, jedna z prac została zdyskwalifikowana z powodu niespełnienia warunków konkursu.

Dodatkowo pragniemy jeszcze bardzo podziękować naszym sponsorom: Barbarze Pińczyńskiej za przekazany obraz oraz Radnym Gminnym: Annie Słabosz-Ożdze, Ilonie Makuch-Siwek i Robertowi Bączyńskiemu za zasponsorowanie zakupu voucherów do Filharmonii Śląskiej, które otrzymają Laureaci pierwszych miejsc.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za kreatywność i zaangażowanie. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie świętować radość z muzyki. Mamy nadzieję na tak liczny udział Państwa w następnych konkursach.

Więcej o: Święto chleba 17.10.2024

Święto chleba 17.10.2024

Święto Chleba w Grupie „Misie”

W grupie 5-letnich dzieci „Misie” zorganizowaliśmy niezwykłe Święto Chleba, które dostarczyło naszym przedszkolakom wielu radości i nowych informacji. W trakcie tego wyjątkowego dnia dzieci miały okazję zgłębić tajniki produkcji chleba oraz dowiedzieć się, jak ważną rolę odgrywają rolnicy i piekarze w naszym codziennym życiu.

Zajęcia rozpoczęliśmy od omówienia, jak powstaje chleb. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o pracy na polu, zbiorach zbóż i procesie mielenia, a następnie przeprowadziły samodzielnie jedną z najważniejszych czynności – przygotowanie ciasta na chleb. Wspólne wyrabianie ciasta przyniosło wszystkim mnóstwo radości i śmiechu.

Po przygotowaniach nadszedł czas na obserwację rosnącego ciasta. Dzieci z niecierpliwością czekały, aż ich wyroby wyrosną. Gdy chleb był już upieczony, nadszedł moment na degustację! Radość na twarzach dzieci była bezcenna, gdy mogły skosztować świeżego, pachnącego chleba.

Na zakończenie dnia mali artyści wykonali prace plastyczne związane z tematyką chleba.

Więcej o: Zajęcia w ramach konkursu „Bądź Aktywny z Kuratorem” 15.10.2024

Zajęcia w ramach konkursu „Bądź Aktywny z Kuratorem” 15.10.2024

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach pod hasłem „Bądź Aktywny z Kuratorem”.

W ramach pierwszego zadania „Dzień Aktywnego Przedszkolaka” dzieci ze wszystkich grup miały okazję uczestniczyć w torze przeszkód, który dostarczył im mnóstwo radości i ruchu.

Maluchy z zapałem pokonywały różnorodne przeszkody, ćwicząc nie tylko sprawność fizyczną, ale także współpracę i zdrową rywalizację. To był dzień pełen śmiechu, energii i pozytywnych emocji.

Więcej o: Audycja muzyczna „Tańce Górnego Śląska” 15.10.2024

Audycja muzyczna „Tańce Górnego Śląska” 15.10.2024

Audycja Muzyczna w naszym przedszkolu

Dziś mieliśmy niezwykłą przygodę z „Tańcami Górnego Śląska”. Dzieci miały okazję poznać bogate zwyczaje i tradycje naszego regionu. Wszystkie maluchy z zachwytem podziwiały piękne stroje regionalne oraz uczyły się tańców takich jak trojak, waloszek i kozirajka. To była wspaniała okazja, aby przenieść się w świat śląskich tradycji i zwyczajów.

Więcej o: Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2024

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2024

Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu.

Dziś mieliśmy niezwykłą okazję świętować Dzień Edukacji Narodowej w towarzystwie wspaniałych gości – naszych drogich Emerytek.

Dzieci z grupy Misie przygotowały piękny występ, pełen uśmiechów, radości i piosenek. To był moment, który na długo pozostanie w naszych sercach.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za ich pasję, poświęcenie i miłość, które codziennie przekazują dzieciom. A Wam, drodzy Rodzice serdecznie dziękujemy za miłe słowa i życzenia, które złożyliście naszym nauczycielom i pracownikom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wasze wsparcie i docenienie naszej pracy jest dla nas niezwykle cenne.

Życzymy wszystkim wspaniałego Dnia Edukacji Narodowej.